Chondroityna

New product

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: czysty farm.

Nr. CAS: 9082-07-9

39,50 zł

  • 50 g
  • 100 g
  • 250 g

Dodaj do listy życzeń

Chondroityna – organiczny związek chemiczny z grupy glikozoaminoglikanów, występująca w postaci siarczanu. Należy do głównych składników chrząstki stawowej, gdzie odgrywa nadrzędną rolę w likwidowaniu tarć między stykającymi się elementami ruchowymi stawu.

Rola chondroityny w organizmie:

–        Odpowiada za elastyczność tkani.

–        Regeneruje chrząstki, które są odżywiane za pośrednictwem mazi stawowej.

–        Jest produkowana przez organizm, głównie występuje w chrząstce stawowej.

–        W naturalny sposób stymuluje organizm do wzmożonej produkcji mazi stawowej, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie stawów.

Siarczan chondroityny.

Chondroityna w postaci siarczanu charakteryzuje się największą skutecznością działania w leczniu uszkodzeń chrzątki stawowej. Eliminuje nieprzyjemne uczucie tarcia pomiędzy powierzchniami stawowymi.

Stosowanie chondroityny.

Mimo, że chodroityna jest wytwarzana przez oragnizm, powinna być uzupełniania, zwłaszcza u osób mających problemy z ukłdem kostno – stawowym. Codzienny ruch, powoduje stałe zużywanie się tkanki chrzęstnej.

Dobowa dawka chondroityny waha się od 0,5 g do 4 g.

Połącznie chodroityny, glukozaminy i witaminy C.

Stosowanie trzech preparatów jest bardzo dobrym rozwiązanie, ponieważ stanowi komplesowe i holistyczne podejście do ochrony aparatu ruchu oraz skutecznie zabezpiecza przed ewentualnymi kontuzjami. Siarczan glukozaminy oraz chondroityny wzmacnia i odbudowuje zniszczoną chrzątkę stawową, przy czym wykazuje działanie przeciwbólowe. Dodatkowo witamina C stymuluje organizm do wzmożonej produkcji kolagenu, który odpowiada za wytrzymałość więzadeł oraz torebki stawowej, które odpowiadają za ruch i jego kontrolowanie.

Napisz recenzję

Chondroityna

Chondroityna

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: czysty farm.

Nr. CAS: 9082-07-9