Kwas borowy 800g

New product

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: czysty

Masa netto 800g

Nr. CAS: 10043-35-3

9,50 zł

Dodaj do listy życzeń

Kwas borowy, ortoborowy, borny zastosowanie:


Kwas borowy, zwany też kwasem bornym lub kwasem ortoborowym, to nieorganiczny związek chemiczny. Obecny w przyrodzie jako minerał sassolin. Znajduje zastosowanie jako nawóz, środek do impregnacji drewna, konserwant (E284). Posiada właściwości dezynfekujące.
Środek złuszczający i ściągający. Rozcieńczony roztwór kwasu borowego jest środkiem dezynfekującym. Może być używany jako środek antyseptyczny na oparzenia, skaleczenia lub leczeniu trądziku w postaci maści lub kremu. W laboratoriach kwas borowy stosowany jest jako środek neutralizujący przy przemywaniu skóry po oblaniu ługami. Dodawany do środka piorącego skutecznie walczy z grzybicą. W mieszaninie z talkiem jest składnikiem zasypki do stóp zwalczającej przykry zapach stóp i nadmierne pocenie.
Kwas borowy jest preparatem owadobójczym i wykorzystywany jest do walki z owadami, w tym: roztoczem, karaluchami, osowatymi, termitami, mrówkami, pchłami, itp.
Kwas borowy podobnie jak inne związki boru, barwi płomień na kolor zielony.

Przepis na delikatne mydło :

Delikatne mydło dla najmłodszych (100g):

Zwykłą kostkę mydłę należy zetrzeć na tarce, następnie do rozdrobnionej masy dodać gorącą wodę (2szklanki) z dodatkiem boraksu (0,5łyżeczki). Całość podgrzewać na niewielkim ogniu do chwili rozpuszczenia się mydła, następnie masę należy ubijać trzepaczką dawkując z umiarem kwas borny (1łyżeczka). Całość zdjąć z paleniska, mieszankę ubić mikserem (do momentu utworzenia się piany). Powstałą papkę odstawić do wystudzenia, następnie należy dodać do całości wodę utlenioną (1łyżka), dowolny olejek (np. kamforowy) (1łyżka) i ponownie ubijać do momentu powstania jednorodnej masy. Gotowe.

Napisz recenzję

Kwas borowy 800g

Kwas borowy 800g

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: czysty

Masa netto 800g

Nr. CAS: 10043-35-3

Podobne produkty