Mocznik 500g

New product

Dystrybutor: Biomus

Masa netto: 500g

14,50 zł

Dodaj do listy życzeń

Mocznik w kosmetykach:

Mocznik jest składnikiem NMF - naturalnego czynnika nawilżającego skóry, dzięki czemu jest ona nawilżona i gładka. Obniżenie jego stężenia w skórze skutkuje jej suchością i podrażnieniem.
Stosuje się go przy miejscowo zainfekowanych rananach ze względu na jego działanie antyseptyczne oraz złuszczające, co pomaga w gojeniu rany poprzez usunięcie martwej tkanki.
Roztwory mocznika stosuje się również do leczenia kurzajek.
Mocznik jest substancją pochłaniającą wilgoć. W kremach stosuje się go od lat 40-tych XX wieku.
Mocznik w stężeniu poniżej 10% silnie nawilża, przyciągając cząsteczki wody i zatrzymując je w skórze.
Mocznik stosuje się w balsamach, kremach i innych produktach kosmetycznych.
Mocznik ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwświądowe.
Jego właściwości przeciwzapalne pomagają w walce z trądzikiem. Mocznik w stężeniu 15% przyspiesza rozkład fibryny.
W stężeniu powyżej 10% mocznik intensywnie zmiękcza skórę oraz zwiększa jej przepuszczalność co umożliwia wchłanianie w głąb skóry innym składnikom aktywnym.
Mocznik stosowany jest jako składnik złuszczający skórę. Przy skórze suchej, łuszczącej się - stosuje się go w stężeniach przekraczających 50%.
Mocznik znajduje się w preparatach łagodzących wczesne objawy powikłań skórnych w cukrzycy.
Mocznik wpływa na funkcje bariery ochronnej skóry. Mocznik wiąże wodę stąd staje się ona mniej dostępna dla drobnoustrojów, dlatego też kosmetyki z mocznikiem mogą zawierać mniej konserwantów.
Mocznik znajduje się w składzie wielu produktów kosmetycznych np. pastach do zębów, kremach do rąk, stóp i twarzy, balsamach, szamponach i odżywkach, olejkach do kąpieli itd.

Mocznik inne zastosowania:

Mocznik występuje w postaci białych granulek. Jako nawóz stosuje się go na wszystkich glebach, z wyjątkiem gleb o bardzo wysokim odczynie kwaśnym, zasadowym lub gleb świeżo zwapnowanych; pod wszystkie rośliny uprawy polowej, użytki zielone, rośliny warzywnicze, kwiatowe, drzewa i krzewy owocowe oraz trawniki. Można stosować w formie oprysku drobnokroplistego.
Znajduje również szerokie zastosowanie jako reduktor w procesie selektywnej redukcji katalitycznej, służącej oczyszczaniu spalin. Produkowany jest przeważnie w stężeniach 45%, 40%, 35%. Mocznik jest też stosowany do produkcji preparatów AdBlue.

Napisz recenzję

Mocznik 500g

Mocznik 500g

Dystrybutor: Biomus

Masa netto: 500g

Podobne produkty