Nowe Drzewo różane

Drzewo różane 12 ml

New product

DRZEWO RÓŻANE – Naturalny olejek eteryczny

Łacińska nazwa: Aniba rosaedora

Destylowana część roślin: Gałązki

Pochodzenie: Indie

11,90 zł

Dodaj do listy życzeń

DRZEWO RÓŻANE – Naturalny olejek eteryczny

Olejek drzewa różanego jest ceniony na swoje właściwości antydepresyjne – poprawia samopoczucie, uspakaja nerwy. Działa tonizująco na cały organizm. Polecany jest w zmęczeniu psychicznym i fizycznym. Wykazuje właściwości bakteriobójcze- łagodzi kaszel. Pomaga zwalczać bóle głowy i apatię. Jest dobrze tolerancyjny na każdy rodzaj skór, z tego względu znakomicie nadaje się do aromatyzowania kremów oraz środków do pielęgnacji ciała. Działając na ciało przez skórę, należy do najcenniejszych zapachów kosmetyki leczniczej.


Drzewo dorastające do 20 m., którego ojczyzną są lasy deszczowe Brazylii. Wiecznie zielone o czerwonych, różowo-czerwonych lub żółtych, efektownych kwiatach.

Olejek otrzymywany poprzez destylację drewna z parą wodną. Olejek drzewa różanego znany był w wielu częściach świata, w Australii, Persji, Egipcie, Indiach oraz wśród plemion indiańskich zamieszkujących Amerykę Łacińską. Ze względu na swoje kompleksowe działanie na ciało i psychikę w Indiach dodawany był do olejku świętego. Przypisywano mu zdolność współczucia, uspokajania myśli i ciała, pobudzania świadomości, pozwalającej odróżnić to, co istotne od nieistotnego. Dziś olejek ten należy do najcenniejszych w aromaterapii.

Zapach: bardzo delikatny, kwiatowy, lekko korzenny, różany z drzewno-leśną nutą

Olejek drzewa różanego najlepiej łączy się z geranium, drewnem sandałowym, neroli.

Olejek do masażu

- Do inhalacji
- Kąpiel
- Rozpylanie w powietrzu
- Skrapianie poduszki lub chusteczki


NA PRZYGNĘBIENIE I DEPRESJĘ

- olejek drzewa różanego 5 kropli
- olejek bergamotowy 4 krople
- olejek szałwii muszkatołowej 1 kropla
- Stosować w kominku aromaterapeutycznym 2-3 razy dziennie lub co drugi dzień do wieczornej kąpieli.


NA BÓL GŁOWY

- olejek drzewa różanego 3 krople
- olejek lawendowy 2 krople
- Olejek rozpuścić w 1 łyżce stołowej oleju roślinnego i używać do nacierania czoła, skroni, karku 2-3 razy dziennie.


OSTRZEŻENIE

Niniejsze informacje nie stanowią podręcznika użytkowania ani punktu odniesienia i nie mogą zastąpić doświadczenia oraz wiedzy eksperta. Właściwości, wskazania, sposoby zastosowania oraz przepisy lub wskazówki pochodzą z profesjonalnych lub jawnych opracowań ze stron internetowych dotyczących aromaterapii i potwierdzonych przez obserwacje w środowisku naukowym. Informacje te zamieszone są w celach informacyjnych i w żadnym wypadku nie stanowią danych medycznych ani nie pociągają nas do odpowiedzialności. Przy wszelkim stosowaniu olejków eterycznych oraz w przypadku ciężkich lub chronicznych chorób, jednoczesnego leczenia, alergii, u małych dzieci, osób starszych lub kobiet w ciąży należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed każdym użyciem olejku eterycznego.

UWAGA ! ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Olejek z drzewa herbacianego nie mogą stosować kobiety w ciąży i dzieci poniżej 3 roku. Dużą ostrożność powinni zachowywać alergicy i osoby, u których wcześniej wystąpiły uczulenia przy stosowaniu innych olejków eterycznych

Napisz recenzję

Drzewo różane 12 ml

Drzewo różane 12 ml

DRZEWO RÓŻANE – Naturalny olejek eteryczny

Łacińska nazwa: Aniba rosaedora

Destylowana część roślin: Gałązki

Pochodzenie: Indie

Podobne produkty