Nowe Anyż

Anyż 12 ml

New product

ANYŻ - Naturalny olejek eteryczny

Łacińska nazwa: Pimpinella anisum

Destylowana część rośliny: owoce anyżu

Pochodzenie: uprawiana w Europie, Azji i Afryce

6,50 zł

Dodaj do listy życzeń

ANYŻ - Naturalny olejek eteryczny

Zapach anyżu był bardzo dobrze znany wśród poetów, muzyków i malarzy w starożytnym Egipcie i Grecji. Przepisuje się jemu właściwości pobudzające siły twórcze i stymulujące wyobraźnie. Aromatyzowano nim powietrze podczas spotykań towarzyskich. Wierzono, że zapach anyżu zapewnia miły nastrój i dobrą zabawę. Używano go również podczas łagodzenia sporów, miał ułatwiać zawieranie porozumienia.

Owoce anyżu zawierają olejek, który pozyskuje się metodą destylacji z parą wodną. Olejek i jego główny składnik –anetol– są stosowane w wielu gałęziach przemysłu jako substancje zapachowe (aromatyzowanie np. artykułów spożywczych, kosmetyków, leków). Roślina uprawiana w Europie, Azji i Afryce. Znana jako przyprawa-aromat o charakterystycznym zapachu i smaku, stosowana w napojach alkoholowych.

Olejek przechowuje się w naczyniach szczelnie zamkniętych, bez dostępu światła, ponieważ pod wpływem powietrza i światła ulega polimeryzacji.

Sposób zastosowania

- Olejek do masażu
- Do inhalacji
- Kąpiel
- Rozpylanie w powietrzu
- Skrapianie poduszki lub chusteczki

KASZEL

Olejek anyżowy 2 krople

Olejek drzewo herbacianego 2 krople

Olejek cytrynowy 2 krople

Olejki należy wkroplić do miski z parującą wodą, inhalować 2 razy dziennie. Może również być stosowany w kominku aromaterapeutycznym

BÓL GARDŁA

Olejek anyżowy 1 kropla

Olejek sosnowy 1 kropla

Olejek lawendowy 1 kropla

Olejek rumianku 1 kropla

Rozpuścić w ½ szklanki ciepłej wody i płukać gardło 3-4 razy dziennie.

OSTRZEŻENIE

Niniejsze informacje nie stanowią podręcznika użytkowania ani punktu odniesienia i nie mogą zastąpić doświadczenia oraz wiedzy eksperta. Właściwości, wskazania, sposoby zastosowania oraz przepisy lub wskazówki pochodzą z profesjonalnych lub jawnych opracowań ze stron internetowych dotyczących aromaterapii i potwierdzonych przez obserwacje w środowisku naukowym. Informacje te zamieszone są w celach informacyjnych i w żadnym wypadku nie stanowią danych medycznych ani nie pociągają nas do odpowiedzialności. Przy wszelkim stosowaniu olejków eterycznych oraz w przypadku ciężkich lub chronicznych chorób, jednoczesnego leczenia, alergii, u małych dzieci, osób starszych lub kobiet w ciąży należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed każdym użyciem olejku eterycznego.

UWAGA ! ŚRODKI OSTROŻNOŚCI


Olejku anyżowego nie powinny używać kobiety. Ma silne działanie. Nie stosować więcej niż 2 krople na zabieg. Olejek ten nie powinien być stosowany oddzielnie, lecz zawsze w mieszankach. Podane wskazania w leczeniu niektórych schorzeń nie zastąpią lekarza, szczególnie przy poważnych dolegliwościach.

Olejki należy przed użyciem rozcieńczyć, aby nie podrażnić lub nie uszkodzić skóry.

Napisz recenzję

Anyż 12 ml

Anyż 12 ml

ANYŻ - Naturalny olejek eteryczny

Łacińska nazwa: Pimpinella anisum

Destylowana część rośliny: owoce anyżu

Pochodzenie: uprawiana w Europie, Azji i Afryce

Podobne produkty