Glukozamina - Siarczan Glukozaminy

Glukozamina to organiczny związek chemiczny z grupy aminocukrów, pochodna glukozy o wzorze (C6H14NO5)2SO4 x 2KCl nazywana siarczanem glukozaminy. W organizmach glukozamina syntetyzowana z glukozy jest prekursorem szeregu biocząsteczek m.in. chondroityny, glikoprotein, kwasu sialowego lub heparyny. Siarczan glukozaminy charakteryzuje się dużą biodostępnością.

Zastosowanie glukozaminy

Siarczan glukozaminy jest stosowany w przemyśle farmaceutycznym, przy produkcji leków i suplementów. Ogromne zastosowanie glukozaminy na rynku medycznym jest spowodowane jej działaniem, które jest wzmacniane m.in. przez chondroitynę, siarkę organiczna, kwas hialuronowy, kolagen oraz witaminę C. Dodatkowo glukozamina nie wchodzi w interakcje z innymi substancjami leczniczymi.

Jak glukozamina jest stosowana w medycynie i farmacji?

Glukozamina posiada grono zwolenników i przeciwników: jedni opowiadają się za jej pozytywnym działaniem na układ kostno-stawowy, a pozostali twierdzą, że glukozamina nie działa. Jedno pozostaje niezmienne, organizm z wiekiem produkuje coraz mniejsze ilości glukozaminy. Rynek farmaceutyczny zalewa świat suplementami i lekami z glukozaminą. Preparaty na bazie glukozaminy mają za zadanie m.in. wzmocnić chrząstkę stawową poprzez jej udział w syntezie proteoglikanów. W medycynie glukozamina jest stosowana w leczeniu chorób reumatycznych.

Glukozamina z apteki

Preparaty na stawy o zawartości ok. 500 mg glukozaminy są najczęściej dostępne bez recepty, a ich działanie jest bardziej profilaktyczne, niż lecznicze. Większe dawki siarczanu glukozaminy z apteki wymagają konsultacji lekarza. Czas stosowania preparatów farmaceutycznych na bazie glukozaminy jest od 4 do 12 tygodni.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Glukozamina - Siarczan Glukozaminy

Promocje

  • przelewy24

» czytaj wszystkie opinie