Informacja

Producenci

Promocje

Dostawcy

Kategorie

Dmso - naturalny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny.

Dmso - naturalny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny.

Dimetylosufotlenek jest coraz częściej stosowanym środkiem w zwalczaniu stanów zapalnych oraz dolegliwości bólowych. DMSO to naturalny sposób przywrócenia zdrowia. Po latach pozostawania w ukryciu DMSO zyskuje większe grono zadowolonych pacjentów, którzy sięgają po środki naturalne. Dmso od wieków jest wykorzystywany w medycynie niekonwencjonalnej. Liczne badania nad tym środkiem potwierdziły jego fenomenalne oddziaływanie na organizm człowieka oraz zwierząt.

Dmso to skrót od dimetylosufotlenku, który występuje w postaci bezbarwnego płynu, pozyskiwanego z miazgi drzewnej. Dmso w temperaturze poniżej 19 O C zmienia postać z substancji ciekłej w bryłę zlodowaconą po przez proces krzepnięcia substancji, co jest często zaskoczeniem dla użytkownika.  Jednak  to jest normalny proces tego leczniczego specyfiku. Kolejną właściwością dmso są jego predyspozycje mieszalne: łączy się z wodą, tłuszczem, białkiem oraz węglowodanami.

DMSO - Uniwersalny środek leczniczy.

Liczne badania nad dmso dowiodły, że jest ponadprzeciętną substancją regenerującą i bezpieczną dla organizmu. Posiada ogromne właściwości przenikające przez tkanki bez ich uszkodzenia, co jest bardzo ważne w leczeniu stanów zapalnych skóry oraz w eliminowaniu długotrwałych dolegliwości bólowych. Dodatkowo dmso poza regeneracją ciężkich uszkodzeń tkanek posiada właściwości zabezpieczające organizm przed odnawianiem się stanów chorobowych.  Korzystając z książki dr Hartmuta P. A. Fischera pt. „ Dmso naturalny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny” wymienię szereg oddziaływań dmso na organizm:

 

Właściwości lecznicze dmso:

– działa przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo na stany chorobowe i bakteriostatycznie,

– aktywizuje i regeneruje chore tkanki, znakomicie przenika przez skórę i komórki bez ich uszkodzenia oraz jest nośnikiem pozostałych substancji w leczeniu,

– uspokaja i wspomaga koncentrację umysłu,

– rozszerza naczynia ( działanie wazodilatacyjne),

– sprzyja szybszemu procesowi gojenia się ran oraz wygładza blizny,

– zabezpiecza przed zakrzepami, hamuje gromadzenia się trombocytów (płytek krwi), ma działanie przeciwmiażdżycowe,

– poprawia siłę komór serca i mięśnia sercowego poprzez blokowanie napływu jonów wapnia,

– wyłapuje wolne rodniki i uniemożliwia ich rozwój ( działanie antyoksydacyjne) oraz relaksuje mięśnie,

– zabezpiecza warstwy skóry przed działaniem niskich temperatur, chroni przed niedokrwieniem oraz leczy skutki promieniowania,

– dotlenia dodatkowo tkanki, nie dopuszcza do niedotleniania,

– zapobiega anemii krwi.

Zastosowanie dmso:

Dmso jest uważany za bezpieczny preparat leczniczy, który powinien być odpowiednio stosowany do danej dolegliwości. Zawsze przed pierwszym użyciem dmso należy przeprowadzić test, aby sprawdzić tolerancję naszego organizmu. Podczas stosowania preparatu należy chronić okolice oczu, ponieważ czysta postać dmso może podrażnić śluzówkę oka. Jak każdy preparat leczniczy powinniśmy go przechowywać w niedostępnym miejscu dla dzieci. Jeżeli wystąpi podrażnienie po aplikacji dmso trzeba przemyć partie ciała wodą, aż do zmycia substancji.

Dmso mimo potwierdzonej skuteczności w zwalczaniu wielu dolegliwości chorobowych nie jest dostępne na polskim rynku farmaceutycznym. U naszych zachodnich sąsiadów niewielkie ilości dmso posiada kilka leków farmaceutycznych, w których naturalny środek leczniczy pełni funkcję najczęściej nośnika innych substancji.

Zewnętrzne stosowanie dmso.

Przed kuracją dmso należy przeprowadzić test odnośnie tolerancji naszego organizmu na preparat. Kilka kropel roztworu 70 % dmso naprowadzić na zgięcie łokcia i obserwować czy nie wystąpiła żadna reakcja alergiczna (swędzenie, zaczerwienienie, ból w okolicy wątroby, bądź inne nieprzyjemne dolegliwości). Miejsce poddane próbie tolerancji należy obserwować, co najmniej dwie godziny, a nawet do dnia następnego, aby mieć pewność, że substancja jest tolerowana przez organizm.

Dimetylosulfotlenek może być stosowany na skórę po wcześniejszym rozrobieniu z wodą. Miejsca, w których było aplikowane dmso należy chronić przed zadrapaniem, uderzeniem, dlatego najlepiej jest stosować preparat w ciągu dnia, tak aby je chronić przed uszkodzeniem. Stosując dmso przed snem na daną partię skóry jest duże prawdopodobieństwo, że podczas snu mimowolnie uszkodzimy miejsce, na które rozprowadziliśmy substancję.

Kolejną ważną zasadą stosowania dmso jest jego rozcieńczenie z wodą, która powinna być czysta, pozbawiona dodatkowych substancji, zwłaszcza jak chcemy, aby rozcieńczone dmso nadało się do użytku przed długi czas. Najlepiej jest użyć wody dejonizowanej, którą można stosować również do żelazka. Dostępna też jest woda destylowana w aptece. Jeżeli przygotowujemy małą ilość roztworu, na jednokrotne wykorzystanie może być to zwykła woda butelkowana. Do odmierzania ilości dmso i wody pomocna będzie strzykawka, bądź profesjonalna pipeta. Rozcieńczone dmso za pomocą wacików aplikuje się na dane partie ciała. Najważniejsze jest przestrzeganie warunków higieny przy aplikowaniu roztworu, ponieważ jak wcześniej było wspomniane dmso przewodzi pozostałe substancję do tkanek, które zostaną z nim zmieszane.

Podstawowa mieszanka dmso i wody.

Standardowe stężenie dmso to 70%. Sposób przygotowanie roztworu: za pomocą strzykawki odmierz 30 części wody i 70 części dmso w zależności od ilości potrzebnej do aplikacji. Najmniejsza ilość roztworu 70% uzyska się po zmieszaniu 7 kropli dmso i 3 kropli wody. Dla uzyskania 100 ml preparatu trzeba zmieszać 30 ml wody z 70 ml dmso.

Leczenie odpowiednim stężeniem dmso.

Zwalczanie brodawek skórnych.80-90%
Schorzenia skórne kończyn dolnych.60-80%
Leczenie ran sportowców na kończynach górnych i dolnych.60-75%
Leczenie mięśni lub stawów w okolicach tułowia.40-70%
Leczenie otwartych ran na skórze w roztworu z wody sterylnej.30-60%
Przygotowanie kropli do nosa i uszu.25-50%

 

Tabela przedstawia przykładowe stężenia wykorzystywane w leczeniu poszczególnych dolegliwości.

Kategorie

  • przelewy24

Polub nas

Zostań fanem naszej strony na facebook`u i odbierz 5% zniżkę!