Skrobia kukurydziana

New product

Mazeina to skrobia kukurydziana – jest naturalnym produktem pozyskiwanym z białych pręcików kukurydzy. Skrobia jest nadrzędnym węglowodanem w pożywieniu człowieka. Mazeina jest białym, bezwonnym proszkiem, nie posiada smaku. Po zmieszaniu z wodą uzyskuje się kleik.

6,90 zł

  • 500 g
  • 1 kg
  • 3 kg

Dodaj do listy życzeń

Charakterystyka skrobi kukurydzianej.

Skrobia kukurydziana jest zaliczana do produktów dietetycznych. Wiele osób myli skrobię z mąką kukurydzianą. Oba produkty są wytwarzane z kukurydzy, jednak mąka jest uzyskiwana poprzez zmielenie ziaren, a skrobia wytwarzana jest z białych pręcików kukurydzy. Skrobia jest produktem bezglutenowym, posiada, także mniejszą kaloryczność w porównaniu do mąki kukurydzianej.

Skrobia kukurydziana jest naturalnym węglowodanem. Jest nieodłącznym elementem w diecie proteinowej oraz wypracowaniu umięśnionej sylwetki. Zawartość kaloryczna 100 g skrobi kukurydzianej wynosi 367 kcal.

Zastosowanie kulinarne. 

W codziennej diecie skrobia kukurydziana jest wykorzystywana do zagęszczania sosów, zup oraz ciast i kremów. Skrobia kukurydziana z łatwością zastępuje mąkę kukurydzianą. Niezbędny produkt  w diecie osób nietolerujących gluten.  

Zastosowanie kosmetyczne.

W kosmetyce ze względu na naturalność produktu oraz niską cenę jest wykorzystywana do testowania mieszanek kolorystycznych, które są dodawane do produktów kosmetycznych. Skrobia jest także, składnikiem talków, pudrów matujących, różów oraz brązerów, w których jest niezastąpionym wypełniaczem.

Skrobia jest wykorzystywana w produkcji kosmetyków do twarzy, oczu, ust oraz paznokci. Jest polecana do cery tłustej i mieszanej, działa wysuszająco na skórę. Skrobia powoduje, że makijaż wygląda estetycznie, zabezpiecza przed błyszczeniem twarz, co jest ważne dla pań mających problemy z nadmierną produkcją serum.

 Domowe sposoby użycia skrobi kukurydzianej.

Pozbycie się tłustych plam. Zanim kupisz kolejny, drogi odplamiacz chemiczny spróbuj zastosować skrobię. Posyp nią plamę i zwilż ciepłą wodą, pozostaw do wchłonięci na godzinę, po tym czasie zacznij czyszczenie.

Zmiękczacz tkanin. Do płukania ubrań, trzeba dodać dwie łyżki wcześniej rozpuszczonej w zimnej wodzie skrobi kukurydzianej. Doskonale zmiękcza ubrania bawełniane.

 Pasta na podrażnienia skóry. Skrobia znakomicie sprawdza się przy łagodzeniu podrażnień skórnych, zwłaszcza oparzeń słonecznych oraz wywołanych alergią. Na podrażnione partie ciała wystarczy nałożyć skrobię kukurydzianą wymieszaną z niewielką ilością zimnej wody (konsystencja pasty). 

Minimalizuje skutki uszkodzeń skóry. Jest pomocna zwłaszcza przy ukąszeniach owadów, pęcherzach oraz drobnych zranieniach. Zapobiega powstawaniu wilgoci, zabezpiecza przed mnożeniem się bakterii oraz ogranicza dokuczliwe swędzenie. Skrobie wymieszać w zimną wodą do konsystencji pasty, którą należy nałożyć na uszkodzoną skórę. Skrobia, również zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji.

Suchy szampon. Przyda się w sytuacjach szybkiego odświeżenia włosów. Można go zrobić w domu z wykorzystaniem skrobi kukurydzianej i sody oczyszczonej. Cztery łyżeczki skrobi wymieszać z dwoma łyżeczkami sody. Mieszanka pochłonie nadmiar substancji tłustych z włosów. Naturalny suchy szampon trzeba wetrzeć u nasady głowy. Nadmiaru proszku usunąć.

Naturalny dezodorant. Skrobia ma właściwości eliminujące wilgoć oraz nieprzyjemny zapach. Do przygotowania potrzebna jest łyżka sody oczyszczonej, trzy łyżki skrobi kukurydzianej oraz 30 ml oleju kokosowego lub migdałowego, który trzeba podgrzać. Wszystko wymieszać, można dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego np. lawendowego. Uzyskany roztwór należy przechowywać w szklanym pojemniku np. po zużytym per spirancie kulkowym.

Środek przeciwgrzybiczny. Skrobia może służyć do posypywania naszych stóp, ponieważ przeciwdziała wilgoci i uniemożliwia rozwijanie się grzybicy stóp. Dodatkowo skrobia kukurydziana niweluje zapach.

skrobia-kukurydziana

Napisz recenzję

Skrobia kukurydziana

Skrobia kukurydziana

Mazeina to skrobia kukurydziana – jest naturalnym produktem pozyskiwanym z białych pręcików kukurydzy. Skrobia jest nadrzędnym węglowodanem w pożywieniu człowieka. Mazeina jest białym, bezwonnym proszkiem, nie posiada smaku. Po zmieszaniu z wodą uzyskuje się kleik.